Альпійська гірка у Києві — створення альпійських гірок

    Альпійські гірки

    Ділянки прикрашають газонами, клумбами, штучними водоймами. Останнім часом у моду увійшли альпійські гірки, або як їх ще називають альпінарії. Ця споруда імітує скелясту місцевість і цілком перегукується з природною тематикою облаштування заміського будинку. На його території мають розташовуватися вершини, обриви, плато і долина.

    Починати споруджувати альпійські гірки у Києві слід з її планування на папері. Зробіть малюнок декоративного насадження, яке ви хочете бачити у вашому саду. Це дозволить вам уникнути непотрібних дій на ділянці та визначитися із зовнішнім виглядом альпінарію..

    Ретельно підберіть місце, де ви бажаєте розмістити альпійську гірку. Його має вистачити на всю споруду. При цьому слід враховувати тип рослин та місцевість, щоб не висадити світлолюбні насадження в тіні і навпаки. Після плану на папері можна приступати до втілення альпінарію на ділянці.

    альпійська гірка

    Насамперед слід здійснити підготовку майданчика. Зніміть верхній шар ґрунту глибиною 30 сантиметрів. Сформуйте нижній шар із гравію, битої цегли та шлаку. Його товщина повинна становити близько 10 сантиметрів. Поверх викладіть другий шар із великофракційного піску (5-10 см). Шари слід рясно поливати водою.

    Для третього шару потрібно змішати в рівних частинах очищену від бур'янів землю з торфом і крупнозернистим піском.. Усю суміш необхідно помістити поверх дренажного шару та сформувати гірку потрібної висоти. Як правило, вони досягають у середньому одного метра.

    Після створення основи слід набратися терпіння та дочекатися усадки шарів альпійської гірки. Для цього знадобиться близько трьох тижнів. Коли усадка закінчиться, можна приступити до укладання каменів. Великі камені розміщуються біля основи альпінарію., їх присипають землею на 2/3, створюючи якомога реалістичнішу імітацію скелястої місцевості. Потім у хід йдуть каміння середніх розмірів, а після них на верхівку гірки викладаються дрібні камені. Конструкція альпінарію повинна вийти міцною..

    Якщо ви бажаєте зробити з каміння доріжку, то слід викладати каміння плоскою стороною вгору та перевіряти їх на стійкість. Залишайте місце по обидва боки від стежки, щоб згодом там висадити рослини.

    Альпійські гірки в Києві можна прикрашати різними насадженнями. Але при цьому слід враховувати, щоб вони були різнорівневими. Так ви зробите ваш альпінарій асиметричним, а значить, більш природним та не схожим на штучну конструкцію. Як килимові (найнижчих) рослин використовують альпійську суницю, ромашка, чебрець, седуми та інші. Також користуються популярністю розеточні рослини, такі як оростахіси, левізі, манжетники. Найголовнішими гостями на альпінарії вважаються бульбові та цибулинні рослини. Під час цвітіння вони створюють неймовірно красиву природну картину. Використовувати можна крокуси, тюльпани, галантуси та ін.

    Альпійські гірки

    Важливо висаджувати на альпійську гірку не лише однорічні, але й багаторічні рослини. Вони дозволять вам створити основу декоративного насадження, а однолітники створять змінні акценти на вашому альпінарії. І саме за їх допомогою ви зможете змінювати зовнішній вигляд природних декорацій з року в рік.

    Популярними рослинами, використовуються для створення альпійських гірок, вважаються: очиток, едельвейс, губастичний, постріл, кар'єр, молодило. Якщо ви не знаєте, що хотіли б бачити на вашому альпінарії чи поняття не маєте, як поєднувати один з одним ту чи іншу рослину, ми з радістю допоможемо створити вам альпійську гірку вашої мрії. Наші дизайнери спеціально розроблять для вас макет, в якому будуть враховані не лише ваші побажання, але також і особливості розташування альпінарію, якість вашого ґрунту та інші фактори, що впливають створення декоративної гірки. Після затвердження ми приступимо до реалізації проекту. А вам залишиться тільки насолоджуватися красою цвітіння квітів у різну пору року.