Що таке рокарій — створення рокарію
Сьогодні все більшої популярності набирає такий вид елемента ландшафтного дизайну., як рокарій. Рокарій – це дуже гарна форма квітника, спрямована на поєднання краси рослин та каменю природним способом. Цей елемент є чудовою можливістю створити дивовижний сад із каменів., який стане родзинкою ділянки, що підкреслює індивідуальний підхід до оформлення власника та обмежується лише його фантазією.
Створення барвистого рокарію з дотриманням усіх необхідних правил – процес, що вимагає певних знань та досвіду. У цьому може допомогти наша компанія-професіонал у галузі ландшафтного дизайну.
Оформлення рокарію
Досягти бажаного результату завжди готова команда фахівців з ландшафтного дизайну будь-якої складності та виду. Наявність великого досвіду, любові до своєї справи, а також великих професійних навичок дозволяють нам здійснити всі роботи в найкращому вигляді в найстисліші терміни.
Процес створення рокарію дуже трудомісткий, займає значну кількість часу та сил. Ми можемо Вам у цьому допомогти. Однак, Якщо ви, все ж наважтеся здійснити всі роботи самостійно, то – нижче подана інформація виявиться для Вас вкрай корисною.
Пристрій рокария
Часто бувають ситуації, коли власники задаються питанням — рокарій що це? звісно, адже його часто плутають за способом створення з альпійською гіркою. І це можна зрозуміти, адже основні елементи – каміння, використовуються в обох видах ландшафтного мистецтва. Однак, між ними є ряд відмінностей:
- Створення рокарію не має на увазі наявність ярусності, проте можливе використання кам'яних піків.
- Розміщення рокарію відбувається у тіні саду, так як для альпійської гірки потрібне інтенсивне освітлення.
- У створенні рокарію застосовується такий матеріал, як гравійне підсипання.
- При створенні рокарію повноцінна увага надається всім елементам композиції., як каменю, так і рослині. Вони ніби змагаються за красою один з одним.
- Часто у пристрої рокарію використовуються представники хвойної рослинності., у той час як у створенні альпійський гірок вони практично не беруть участь.
звісно, для здійснення власних бажань можна поєднати два види елементів, створивши щось на зразок нового виду — альпінарій рокарій.
Як зробити рокарій
Першим справам для створення рокарію необхідно визначиться з місцем розміщення. Так як, рокарій у саду часто використовується як основний предмет захоплення на ділянці, його необхідно розміщувати в місцях, що добре переглядаються.. Якщо територія землі досить велика, то розміщення рокарію в безпосередній близькості від зони відпочинку буде чудовою ідеєю. Рокарій на дачі також використовують для приховання ділянок із дефектами.
Перед тим як зайнятися пристроєм рокарію, необхідно підготувати ділянку. Насамперед необхідно позбутися рослинності. Для цього слід зняти верхній шар ґрунту із попутною санацією ділянки. Потім розмістити великі представники кам'яних порід, поглибивши їх на третину в землю.
Використовувати необхідно підходящі камені для рокарію. Великі види викладаються в основі декоративного елементу, дрібні служать для створення своєрідного тла.
Наступним етапом потрібно вистелити матеріал, що мульчує., де будуть розміщені об'єкти рослинного світу, а також укладено шар необхідної фракції галечника.
Для більш відповідного підбору дизайну рокарію рекомендується ознайомитись з фотографіями в інтернеті., для цього досить просто ввести запит «рокарій фото» або «рокарій фотографії» у пошуковику.
Рослини для рокарію
Створення рокарію не передбачає використання пишних і надмірно химерних рослин. Більш переважно використання низькорослих та невибагливих видів. Рослини, найбільш підходящі для рокарію, можна розділити на чотири види:
— Карликові види хвойних рослин, такі як низькорослі сорти кипарисовика, сосни, їли, туї та ялівцю, а також інші мініатюрні представники цієї групи. Хвойний рокарій вибагливий, тому цю групу рекомендується висаджувати насамперед.
— Чагарники, низькорослої групи, такі як сонцецвіт, горизонтальний кизильник, шапочну жимолість, чагарникова перстач або деякі різновиди спереї. При висадженні ця група має другу чергу.
— Багаторічники трав'янисті, такі як бадан, герань, примули, Гейхер, хости та декоративна цибуля. Ці тіньовитривалі багаторічники для рокарію рекомендується висаджувати після двох попередніх груп..
— Почвопокровники, такі як ломикамені, молодило, седуми, арабська, обрієти, Флокси, котяча лапка та мох. Для завершення композиції цю групу слід використати останньою.
Після закінчення посадки всіх необхідних рослин мульчуючий матеріал необхідно засипати невеликою кількістю ґрунту.. Особливо це актуально для видів з нерозвиненою кореневою системою.