Ландшафтний дизайн у стилі Прованс

  У кожного Прованс свій і асоціюється зі своїми спогадами та враженнями. Для когось це чарівність прованських сіл та містечок. Для когось це простори лавандових полів та виноградників.. Якщо простота та природність ключова умова до дизайну заміської ділянки, тоді Прованс буде найкращим рішенням.

  Правила створення Провансу на ділянці

  важливо створювати ландшафт, роблячи поправки на клімат. Оскільки Прованс знаходиться на півдні, то в Україні навряд чи вдасться посадити ті ж рослини і чекати від них тієї ж пишності. Однак можна підібрати сорти деяких плодових дерев, які чудово живуть у холодному кліматі нашої Батьківщини. Основною родзинкою Провансу є лаванда. При належному догляді, такому як захист від вітру та укриття на зиму,
  лаванда чудово почувається в холодному кліматі.

  Що стосується меблів, то кожен садівник вибирає її на свій смак, головні умови це простота та зручність. Не будуть зайвими глиняні глеки в різних куточках саду, наприклад серед пряних трав. Монетний двір, базилік і ромашку можна посадити в глиняні горщики та прилаштувати у альтанці, на веранді, або поблизу кухні.

  Доріжки

  Вибір садової доріжки необхідно поєднувати з садовими меблями. Таким чином, якщо меблі дерев'яні, то правильніше буде зробити дерев'яні стежки, а до металевих або кам'яних меблів, найкраще доріжки покрити гравієм або натуральним каменем. При виборі дерев'яного матеріалу для доріжок, необхідно попередньо зробити ізоляцію від бур'янів та інших пагонів, на ізоляційний матеріал укладають суміш піску з гравієм. Після того як дерев'яне покриття обробляють спеціальним засобом. За всіма видами доріжок потрібен постійний догляд. Камені тріскаються і при замерзанні можуть розколотися. Дерев'яні стежки потрібно періодично чистити та обробляти від плісняви..

  Стіна з персиків

  Присутність персиків, так само є умовою для створення стилю Прованс. Персики висаджують уздовж будинку, потім формують крону для кращого плодоношення, необхідно дати зростання центральній гілці, обрізавши саджанець над третьою ниркою від землі. Якщо все вийде, то під саджанцями буде мало тіні, що дозволить посадити невеликий городик або розвести клумбу. Якщо клімат не дозволяє вирощувати персики, то їх легко можна замінити декоративною яблунею чи грушею.

  Старе життя нових речей

  Для надання затишку в саду можна розмістити старі або спеціально зістарені предмети побуту. Наприклад, старі стіл та лава чудово підійдуть для зони відпочинку в тіні, а різні керамічні кружки та горщики можна використовувати для посадки в них пряних трав.

  Сільський будиночок

  Будиночок та споруди в саду найкраще виконувати з натуральних матеріалів. Прикраси можна зробити своїми руками. Кольори будівель повинні бути теплими. Якщо в саду передбачається альтанка, то буде доречно посадити біля неї кучеряві троянди. У альтанці ж поставити стіл та стільці з дерева. В оформленні саду краще дотримуватися деякої недбалості.

  Зараз цвіте

  Для саду в стилі Прованс характерні лавандові, сині та блакитні кольори. Так само буде приємно зустріти в саду рожеві та сріблясті відтінки..