Ненудний сад на присадибній ділянці

    Жодна присадибна ділянка не обходиться без плодових, і не тільки, дерев. Це може бути стара яблуня та дві — три вишні, посаджені багато років тому, а можливий і справжнісінький сад із кількома десятками плодоносних дерев. Вони змінюють свої вбрання по сезону: то радуючи весняними білими сукнями, то захоплюючи пишним осіннім оздобленням. Але є одна деталь, яка завжди залишається незмінною, і виглядає вона завжди нудно - пристовбурне коло.

    Попри усталену думку, його оформленням займаються не ті, кому робити більше нічого, а веселі садівники, які твердо впевнені, що кожен куточок саду має бути доглянутий і просто зобов'язаний доставляти естетичну насолоду. Способів прикраси землі під деревами багато, зупинимося на деяких.

    Чорна пара – це класика

    Так, тут вийде те саме скопане приствольне коло, до якого всі звикли. Якщо належите до консерваторів – не змушуйте себе йти на поводу у новомодних напрямків, спокійно дійте по-старому, додаючи невелику родзинку.

    Зробіть пристовбурне коло ідеально рівним! Як? Є одна хитрість. До невеликої лопатки або просто кілочка прив'язуєте мотузку тієї довжини., якого радіусу задумуєте ствольне коло. Другий її кінець обв'язуєте навколо дерева.

    Тепер беремо до рук прив'язаний кілочок і обходимо дерево, прокреслюючи на землі необхідну ділянку. Зайве нагадувати, що мотузка має бути натягнута. Окружність, що утворилася - це і є площа для скопування. Ми пам'ятаємо, що ділянку під деревом слід періодично копати: грунт завжди тримаємо пухким.

    Мульчування

    Виглядає ефектніше, якщо межі кола викладені бортиком із цегли, гальки або тем, на що ще вистачить фантазії. Матеріалів для мульчування безліч: від кори дерев до тирси. На піку популярності знаходяться кокосове волокно та шкаралупа кедрових горіхів.

    Сіємо зелень

    Якщо садок невеликий і хочеться використати кожен його сантиметр із користю, сіємо у приствольних колах зелень: петрушку, кріп, кінза. І милий, і з користю (кінза ще й шкідників відлякує!).

    Оформляємо клумбу

    Найяскравіше виглядає пристовбурне коло, перетворений на клумбу. Тим більше, що квіти можна буде міняти по сезону. Весною – це життєрадісні цибулинні: гіацинти, тюльпани, рябчики, нарциси. Влітку вахту приймуть чорнобривці, календула, настурція.
    Потрібно лише пам'ятати, що не всі квіти добре почуваються в півтіні, адже крона дерев буде створювати якщо і не повну, то вже мереживну тінь точно. Якщо немає впевненості, що світла під деревами достатньо для квітучих рослин, виручать менш вибагливі ґрунтопокровники: живучка чи барвінок.

    Дуже цікаво виходить, якщо в прутовому колі висадити кучеряві рослини - ту ж іпомію. Враховуючи її любов до раннього пробудження, тепер влітку щодня з першими променями сонця стовбури дерев покриватимуться рожевими та фіолетовими квітами..

    Якщо приваблюють більш важкі рослини – клематиси або текоми – потрібно бути впевненими, що стовбур дерева витримає таке навантаження.

    І зовсім оригінально виглядає кучерява троянда, обплутала гілки ялинки: яскраво-червоні квіти серед темної зелені. Таке вдале поєднання: ялинці шипи троянди байдуже – у неї і своїх голок вистачає…