Обрізання дерев

    Обрізання дерев

    Обрізання дерев необхідна для надання їм доглянутого вигляду, для боротьби з хворобами, для збільшення врожайності. Садівники радять проводити обрізання дерев навесні. У цей час дерево ще перебуває у стані сну, у ньому ще не почався рух соку, а деревина вже не заморожена.

    Обрізання молодих дерев проводиться для формування крони. Бувають три типи: багаторівневий, змінено-лідерна та чашоподібна.

    Ярусна – це крона, має центральний провідник (керівник). Бічні суки знаходяться у підпорядкуванні зі стовбуром. Плюси: міцність, довговічність дерева. Мінуси: погана освітленість усередині крони. Дерева виростають надто високими, що завдає незручностей при збиранні врожаю.

    Змінено-лідерна – крона, центральний провідник якої виводиться по зоні відгалуження кістякових сучків. Скелетні суки підпорядковані стовбуру, але меншою мірою, ніж у першого типу. Після виведення основних скелетних сучків центральний провідник необхідно придушити за допомогою ретельної обрізки, відхилення убік. Іноді його повністю видаляють. Плюси: міцність сучків, дерева виростають нижче, ніж ярусного типу. Мінуси: відсутні.

    Чашеподібна крона не має центрального провідника.. На стовбурі вирізають усі, за винятком 4-х бічних гілок. Через відсутність центрального провідника середина крони звільняється. Звідси плюси: хороша освітленість і провітрюваність, зниження ризику захворювань плодів грибковими хворобами.

    Повторна обрізання плодових дерев проводиться після початку плодоношення. Таким чином, можна підвищити врожайність дерева і надати йому більш стійку форму для вирощування більшої кількості плодів..

    Обрізання садових дерев найкраще проводити щороку. Подібна стрижка кількох гілок набагато легше переноситься рослинами., чим, якщо обрізати дерево раз на 2-3 року, але сильно.

    Існує така схема обрізки дерев: можна обрізати таку кількість гілок, скільки зросло за минулий рік. Але при цьому цифра не повинна перевищувати одну третину всіх гілок дерева. Переважно вирізати старі гілки.

    Інструмент для обрізки дерев повинен бути гострим та сухим. Не слід обрізати вологі рослини.

    Зріз краще робити навскіс над ниркою, яка розташована із зовнішнього боку гілки. При правильному обрізанні дерев, вода стікатиме по похилому зрізу, а розташування зрізу над ниркою, гілки, що знаходиться зовні, сприятиме утворенню втечі, який не загусне крону.