Пересадка квітів

    Пересадка квітів

    Багато хто вирощує квіти не тільки на садовій ділянці, але також і в домашніх умовах. Квіти в приміщенні вносять пожвавлення в інтер'єр, а також очищають повітря у кімнаті. Вченими доведено, що зелений колір також сприятливо впливає на нервову систему, заспокоюючи її.

    Однак вирішивши якось перетворити Ваше підвіконня на невелику клумбу, Ви повинні розуміти, що за квітами потрібен особливий догляд. Їх необхідно не лише вчасно поливати, знати міру для кожної квітки, але й своєчасно пересаджувати.

    Пересадка домашніх квітів є важливим моментів у догляді за рослиною. Найкращий час для пересадки квітів - це весна. Рослина встигне добре розвинутися і зміцнитися на новому місці до приходу періоду спокою.

    Визначити, що пересадка квітки необхідно, досить просто. Для цього потрібно попередньо добре його полити. Потім обережно вийняти квітку цілком із горщика. Завдяки мокрому ґрунту, він чудово витягнеться однією грудкою.

    Якщо після вилучення Ви побачите, що земляна куля повністю обплутана корінням, то це явна ознака того, що пересадка квітів потрібна терміново. Якщо ж ком не надто порізаний корінням, то можна сміливо помістити квітку назад у горщик.

    Для квітів пересадка буває двох видів: зі старою землею та без неї. Пересадка квітів зі старою грудкою землі називають перевалку.

    Перевалка є методом, який менше травмує коріння під час пересадки квітів. Тому його використовують частіше. Якщо коріння рослини не надто розвинене або сильно переплелося, то такі домашні квіти пересадки вимагають повної.

    Щоб провести правильну пересадку, потрібно підготувати все необхідне.

    Насамперед у горщик поміщають шар дренажу. Потім трохи присипають його землею.

    Для того щоб акуратно дістати рослину зі старого горщика, його необхідно за годину до пересадки полити. Якщо воно дістається не надто просто, можна провести по периметру горщика ножем.

    Горщик слід підбирати трохи більше попереднього (приблизно на 3 см завширшки більше попереднього). У надто великому горщику рослина ризикує не прижитися..

    Після того, як Ви помістите рослину разом з грудкою землі в новий горщик, потрібно акуратно присипати його землею та поступово утрамбовувати (не сильно).

    Після закінчення пересадки слід трохи полити квітку, але тільки не в тому випадку, якщо його коріння постраждали від гнили. Потім поставити на тиждень у тінь, щоб він почав приживатися.

    А вже через тиждень можна переставляти новий горщик з квіткою на місце його постійного проживання..