Посадка квітів
Квіти на ділянці служать для прикраси та надання зеленому саду яскравих акцентів. Посадка квітів різних видів здійснюється по-різному і в різну пору року. Ви повинні заздалегідь вивчити той чи інший вид квітів, які хочете виростити на своїй ділянці та садити їх з урахуванням їх особливостей.
Квіти для саду поділяють на однорічні (теплолюбні, холодостійкі), дворічні та багаторічні.
Посадка однорічних квітів, є теплолюбними, починають у лютому і висівають до квітня. У лютому можна висадити гвоздику Шабо, у березні – шавлія, чорнобривці та левкои, а у квітні рицина, настурцію та цинію.
І лише наприкінці травня — на початку червня їх можна висаджувати у відкритий ґрунт. Для посадки квітів петунії, бальзаміну, агератуму та інших теплолюбних видів відмінно підійдуть захищені від вітру ділянки.
До холодостійких однорічних кольорів відносяться: хризантеми, айстри, волошки та ін. На відміну від теплолюбних, їх можна сіяти прямо в ґрунт. Посадка насіння квітів здійснюється навіть наприкінці осені. Однак варто врахувати, що при вирощуванні холодостійких квітів посадка розсади значно наблизить їх цвітіння.
Посадка садових квітів здійснюється на розпушений ґрунт з нейтральною реакцією. Схеми посадки квітів можуть бути різні – все залежить від Вашого смаку, видів квітів та бажаного результату. Однак існує правило: потрібно саджати високі сорти на відстані близько 25 сантиметрів один від одного, а низькорослі - відступаючи не менше 10 сантиметрів від кожної квітки.
До дворічних квітів належать такі види., як: дзвіночок, братки, незабудки, маргаритки та багато інших. Їхня відмінність від однорічних полягає в тому, що цвісти вони починають лише на другий рік життя. Але існують деякі види, які можуть зацвісти в перший рік після посадки. До них відносяться віоли. Щоб досягти цього ефекту, посадка квітів на розсаду має проводитися ранньою весною.
Терміни посадки квітів такого виду – кінець червня – початок липня. Спочатку насіння висіють у парниках. Потім наприкінці серпня та на початку вересня розсаду можна висадити на постійне місце.. Перед настанням зими дворічники присипають тирсою, прикривають лапником або іншими матеріалами для укриття.
Посадка багаторічних квітів (дельфініуму, ірис, ромашки, ехінацеї та ін.) проводиться переважно ранньою весною або наприкінці серпня – на початку вересня. Багаторічники розрізняються за способом вирощування. Одні діляться насінням, інші — живцюванням, треті — цибулини, четверті – розподілом куща та кореня.
Насіння багаторічних видів найкраще висівати під зиму, попередньо добре розпушуючи і удобривши грунт. Початок цвітіння багаторічників посідає 2-3 рік після посадки квітів у саду. Однак і серед них трапляються види, які здатні подарувати свої квіти садівникам вже в перший рік після посадки. До такого виключення відноситься дельфініум.
При вегетативному розмноженні квітів, їх посадка проводиться шляхом розподілу куща., висадки відрізків кореневища, відведеннями або живцями.
Для цибулинних квітів посадка рекомендована у жовтні (для тюльпанів, крокусів та нарцисів). Для цикламенів та гладіолусів оптимальною порою року буде весна, для лілій – весна чи осінь. При догляді за теплолюбними цибулинними квітами (гладіолуси, жоржинами) важливо знати, що їх потрібно викопувати на зиму, а навесні знову висаджувати.