Посадка кущів
Чагарники садять на ділянках для створення гарного саду. Вони є проміжною ланкою між деревами та квітами та утворюють, таким чином, плавний перехід між рослинами різних рівнів.
Найкращий час для посадки кущів – це рання весна, коли листя ще не з'явилося. Також можна садити кущі та восени, коли опаде все листя.
Перед посадкою кущів троянд, посадкою кущів смородини, посадкою кущів малини та інших видів чагарників необхідно, насамперед, підібрати правильне місце. Не можна садити тінелюбні рослини на відкритій місцевості та сонцелюбні в тіні.
Після вибору місця потрібно викопати яму глибиною близько 30-40 сантиметрів. Ширина має бути не менше 50-70 сантиметрів. У яму помістити гній, що перепрів, а також мінеральні добрива.
на посадці кущів групами необхідно дотримуватися відстані між ними. Воно залежить від виду чагарнику. Наприклад, при посадці виноградних кущів потрібно враховувати їх тип: помірно-рослі потрібно садити на відстані 1,5-2 метра один від одного, середньо-рослі - 2-2,5 метрів, а сильнорослі - 3-4 метрів.
Відстань між кущами при посадці смородини має становити 1-1,5 метрів.
При посадці кущових троянд відстань має бути близько 3-х метрів, якщо вони висаджуються поодинці. Якщо ж мета – це створення живоплоту, ту відстань слід брати вдвічі менше висоти куща.
Перед посадкою необхідно придбати кущі. Купити кущі для посадки можна на ринку, в магазині – це не так важливо. І це важливо, як виглядатимуть саджанці. Зверніть увагу, щоб кожен саджанець мав розвинену кореневу систему і був добре сформований.
Перед тим, як посадити кущ, спочатку трохи вкоротіть надземну частину саджанця. Видаліть слабкі гілки і злегка підріжте коріння (поламані та гнилі). Виробляти посадкові роботи краще в похмуру погоду.
Насамперед витягніть землю з посадкової ями, залишивши при цьому всередині невеликий пагорб. Коріння саджанця потрібно розправити та посадити на пагорб.. Засинайте поступово, періодично струшуючи саджанець, щоб уникнути утворення порожнин між корінням. Вручну ущільнюйте землю по периметру ями. Після повного заповнення ями сильно ущільніть руками ґрунт.
Перед поливом необхідно зробити лунку навколо куща.. В неї і треба повільно вливати воду, стежачи за тим, щоб вона встигала вбиратися. Загалом рекомендується влити 1-2 відра води. Після поливу ґрунт під кущем потрібно присипати перегноєм. (або торфом, що розклався).
Щоб кущ швидше прижився, ґрунт потрібно регулярно розпушувати, випалювати бур'яни, щоб вони не забирали у рослини корисні речовини та вологу.
Не забувайте підгодовувати чагарники. Садівники радять восени обкласти кущ гноєм, а навесні закопати його в ґрунт.