Тротуарна плитка для вимощення як елемент дизайну ділянки

  Враховуючи, що головним завданням вимощення є захист фундаментів від зовнішніх опадів, її поверхня має бути суцільною та водостійкою. Приклад такого надійного покриття – вимощення з бетону або асфальту.. але ландшафтний дизайн садиби вимагає більш естетичного та оригінального рішення зовнішнього вигляду доріжки, яка замкненою стрічкою оперізує весь периметр будинку. Винятково з цих міркувань до списку експериментальних матеріалів було включено тротуарну плитку для вимощення, яка з честю витримала всі випробування. Як же поєднуються в такому вимощенні водовідведення та поштучне укладання плитки з великою кількістю швів.?

  Багато фахівців при влаштуванні вимощення радять укладати тротуарну плитку на сухий розчин.

  Отримуючи вологу з ґрунту, такий розчин схоплюється, з'єднуючи розрізнені плитки в суцільний масив. З погляду водостійкості це добре, але така вимощення обов'язково руйнуватиметься від спучування ґрунту в зимовий час. А укладена на основу з піску плитка для вимощення не забезпечує повноцінного відведення поверхневої вологи.. Але вимощення будівлі, виконана з тротуарної плитки, стає все популярнішою, тому що в її пристрої є один невеликий секрет, який називається гідроізоляцією.

  Для того, щоб таке вимощення, крім гарного зовнішнього вигляду, була також і функціональною, вона має бути виконана за наступною конструктивною схемою:

  1. Нижній підстилаючий водонепроникний шар із глини товщиною 100мм, який укладається з ухилом від стіни будинку;

  2. Гідроізоляція із ПВХ, типу «Ізостуд», покладена на вирівняну основу з глини. Край гідроізоляції біля стіни загортається вгору і кріпиться до стіни за допомогою притискної планки із металевої смуги.;

  3. Верхній підстилаючий шар піску завтовшки 150мм;

  4. Тротуарна плитка для вимощення, покладена на піщану основу. Ухил вимощення з плитки — 5-10см на 1 метр ширини. Шви між плитками заповнюються дрібно просіяним піском..

  А далі все просто.

  Потрапляючи на тротуарну плитку, дощова або тала вода проникає в пісок основи через шви, а потім по гідроізоляційному шару відводиться від фундаменту. Красива і оригінальна поверхня такої вимощення при збільшенні її ширини цілком може стати доріжкою навколо будинку. М'яка вимощення, як її ще називають, при точному дотриманні ухилів та хорошому ущільненні основи буде служити довго та надійно.