Догляд за газоном Київ

    Кожен власник ділянки мріє про гарний газон. Але недостатньо лише посадити траву. Потрібно знати, як правильно здійснювати догляд за газоном у Києві. Сьогодні знайти всю необхідну інформацію не так складно. Набагато складніше застосувати її практично. Якщо ви не хочете студіювати складну літературу, то найпростіший варіант - це звернутися до професіоналів.

    Наші фахівці знають всі етапи по догляду за газоном Київ. Вони допоможуть вам із вибором правильної трави, розкажуть, як поливати газон і як мульчувати, навіщо потрібно видаляти бур'яни та якими способами це робити. Одним словом, зроблять усю роботу за вас. А вам залишиться тільки насолоджуватися гарним газоном.

    Першочерговий пункт з догляду за газоном у Києві – це полив. Зволожувати ґрунт у тих місцях, де росте газонна трава, краще на початку або наприкінці дня. Ранній ранок чи вечір, коли спала спека, підійдуть якнайкраще. Достатній полив забезпечить швидкий розвиток коренів трави, і, як наслідок, її інтенсивне зростання.

    При поливі потрібно враховувати тип ґрунту. Пам'ятайте, що піщаний ґрунт швидко пропускає воду, а ось глиниста довше утримує. Як визначити, коли газону потрібна волога? Ви просто побачите на його зовнішній вигляд. Він почне втрачати пружність, трава набуде сірого відтінку. При поливі земля має просочитися на глибину 15-20 сантиметрів. Середня норма поливу – від 10 до 20 літрів на метр квадратний.

    СДругий важливий момент у процесі по догляду за газоном у Києві – це його стрижка. Підрізати газон слід не рідше одного разу на тиждень. Погоду потрібно вибирати суху – газонокосарка так не засмічуватиметься, а трава легше виривається із сухого ґрунту. Сезон стрижки – з квітня до жовтня. Гарний і акуратний газон має бути близько 5 сантиметрів заввишки. У жодному разі не залишайте зрізану траву на газоні – її необхідно збирати.

    Як і все живе, газон також потребує провітрювання. Ця процедура має спеціальну назву – аерація. Робити це необхідно для того, щоб, зростаючись, коріння не перешкоджало притоку кисню, води та поживних речовин.

    Для провітрювання газону використовується аератор. Він проколює дернин своїми гострими зубцями. Якщо ваш газон займає невелику територію, то можна обійтися і звичайними вилами. Частота провітрювання – 2 рази на рік – наприкінці весни та після осені.

    Скарифікація поєднує в собі процес аерації і так званого прочісування газонної трави.. Цей етап по догляду за газоном у Києві сприяє кращому «диханню» ґрунту, і вона з радістю прийме після цього добрива. Після прочісування на поверхні газону виявиться рослинне сміття, який потрібно буде зібрати.

    Інструмент для цієї процедури має назву скарифікатор (або вертикутер). Він має гострі ножі, які проколюють ґрунт і злегка надрізають коріння. Леза крутяться, при цьому грунт розпушується. Проводити скарифікацію потрібно навесні та восени.

    1339083876Мульчування – це ще один спосіб надати газону більш доглянутого вигляду.. Згодом поверхня газону набуває нерівного вигляду.. На це впливають погодні умови, а також інші зовнішні фактори. Через це з ґрунту вимиваються поживні речовини та мінеральні солі..

    У процесі мульчування газон посипають сумішшю землі, торфу та піску, до якого можна додати добрива. Таким чином створюється корисний дерновий шар, збільшує родючість ґрунту. Циркуляція повітря та води також підвищується, не говорять уже про зовнішній вигляд газону, який стає рівним та красивим.

    Правильний час для проведення мульчування – вересень-жовтень та квітень-травень. Перед цим краще пройтися газоном аератором - ефект від попадання поживних речовин виявиться набагато швидше..

    Не варто забувати і про підживлення газонної трави. Завдяки цій простій пораді в догляді за газоном у Києві його можна зробити густіше, потужніший і міцніший. Підбір добрив ґрунтується на стані трави та пори року.

    Боротьба з бур'янами – це також важливий аспект у процесі догляду за газоном Київ. Не можна допускати, щоб газон засмічували непотрібні рослини. Це не лише погіршить зовнішній вигляд зеленого покриття, але може призвести і до погіршення якості трави. Бур'яни забиратиму у неї поживні речовини та вологу.

    gazon-na-dache-svoimi-rukamiНа газонах застосовують гербіцидний метод боротьби з непотрібними рослинами. Ці хімічні речовини бувають кількох видів. Одні впливають лише певні види рослин, знищуючи їх цілком, а інші знищують тільки наземні частини бур'янів з широким листям. Проводять гербіцидну обробку газону за сухої погоди з квітня по серпень..

    А якщо раптом із вашим газоном щось стало не так: він втратив свій яскравий колір, пружність, на ньому з'явилися дивні плями – слід негайно з'ясувати, що з ним сталося. Можна звернутися за допомогою до фахівців. При виявленні грибкової хвороби рослин необхідно провести фунгіцидну обробку, яка знищить захворювання.

    Усі етапи з догляду за газоном у Києві вкрай важливі, тому не варто пропускати жоден із них, якщо ви хочете бачити на своїй ділянці красивий і зелений лужок.