Догляд за газоном
Догляд за газоном – це складний процес, до якого входять безліч заходів, сприяють рівномірному зростанню трави, її доглянутому зовнішньому вигляду.
Звертаючись за допомогою до нас, Ви можете бути впевнені в тому, що всі процедури будуть виконані якісно. Наші спеціалісти знають, як правильно поливати газон, скільки раз, як проводити аерацію, мульчування, підгодівлю та боротьбу зі шкідниками та хворобами. Вам не доведеться заглиблюватися в нюанси цих складних процесів — досить просто звернутися до нас для вирішення цих завдань.
Якщо ж Ви вирішили самостійно доглядати газон, Вам необхідно буде здійснювати такі процедури:
Догляд за газоном та полив газону
Правильний полив газону забезпечує інтенсивне зростання трави., розвиток кореневої системи, а також утворення рівномірного «зеленого килима».
Поливати краще рано вранці або ввечері, коли вже не надто жарко.
Слід врахувати тип ґрунту: піщана краще пропускає воду, глиняста довше її утримує.
Необхідність поливу можна визначати на вигляд трави - якщо вона втратила свою пружність і стала набувати сірого відтінку - потрібно зволожити грунт.
Оптимальна глибина зволоження – 15-20 см.
Норма поливу – 10-20 літр на 1 м2.
Догляд за газоном та стрижка газону
Підрізати газон необхідно раз на тиждень. Стрич краще в суху погоду – трава не повинна бути мокрою (інакше газонокосарка засмічиться), а грунт занадто сухий (трава легше виривається з коренем) або надто вологою (газонокосарка пошкодить газон під час руху). Після закінчення процедури зрізану траву необхідно прибрати.
Газон стригут в период, починаючи з квітня-травня до жовтня.
Оптимальна висота, при якій газон виглядає красиво. 5 см.
Догляд за газоном та аерація газону
Процес аерації означає «провітрювання». Оскільки дерн має властивість ущільнюватись, до коріння трави поступово надходить менше повітря, води, поживних речовин. А під час дощів вода може збиратися і не вбиратися в ґрунт через щільний шар дерну..
Аерація здійснюється шляхом проколювання дерну спеціальним пристроєм – аератором. Для невеликих територій можна використовувати вила.
Проводити цю процедуру краще двічі на рік – пізньої весни та наприкінці осені. Після аерації трава почне отримувати більше повітря, вологи, а також необхідних мінеральних речовин.
Догляд за газоном та скарифікація газону
Скарифікація – це процес, подібний до аерації, тільки ефективніший. Він також включає не тільки провітрювання, але ще й прочісування газонної трави.
Здійснюється він за допомогою спеціального пристрою – скарифікатора (вертикутера), який гострими ножами проколює ґрунт і злегка надрізає коріння. Одночасно здійснюється процес розпушування ґрунту., завдяки лезам, що крутяться.
Після обробки газону скарифікатором на поверхні виявляється шар рослинного сміття., який необхідно зібрати, а потім полити оброблену поверхню.
Оскільки скарифікація сприяє кращому «диханню» ґрунту, можна відразу ж удобрити газон - тоді до коріння надійде більше корисних речовин, необхідних для зростання трави.
Проводити цю процедуру необхідно двічі на рік – навесні та восени.
Догляд за газоном та мульчування газону
Згодом поверхня, на якій розташовується газонна трава, стає нерівною. Це відбувається через погодні фактори, а також зовнішніх впливів. Згодом з ґрунту вимиваються мінеральні солі та поживні речовини..
Мульчування є процесом посипання газонної трави сумішшю з торфу., піску та землі. Найчастіше його поєднують із підживленням, додаючи до присипки необхідні добрива.
Користь мульчування полягає у збільшенні родючості ґрунту за рахунок створення корисного дернового шару.. Також після проведення цієї процедури підвищується циркуляція повітря та води, вирівнюється поверхня газону, він стає більш стійким до високих і низьких температур, перезволоження та інших несприятливих погодних умов.
Оптимальний період проведення процедури – з кінця вересня до початку жовтня та з кінця квітня до початку травня.
Проводити мульчування найкраще після аерації – таким чином забезпечується краще проникнення корисних речовин у ґрунт і ефект проявляється набагато швидше.
Догляд за газоном та підживлення (добриво) газону
Удобрювати газон необхідно раз на місяць. Завдяки підживленню трава стає густішою та міцнішою, знаходить насичений зелений колір і потужну кореневу систему.
Підбір добрив складає основі стану трави, а також пори року. Вони бувають зимові, осінь, літні та з тривалим терміном дії.
Догляд за газоном та гербіцидна обробка газону
Гербіциди – це хімічні речовини, які застосовують для знищення рослин. Існують гербіциди загального та виборчого (селективного) впливу. Перші впливають на листя широколистих рослин, але практично не впливають на вузьколисті злаки. Однак після такої обробки коріння бур'янів залишається незайманим..
Виборчі гербіциди впливають лише певні види рослинності, знищуючи не лише листя, а й кореневу систему.
Проводиться обробка двічі на рік у суху погоду. Найкращий час – з квітня по серпень.
Слід ретельно підбирати хімікати., виходячи з сортів рослин, використовуються для газону. Недосвідченим садівникам слід звернутися до фахівців, щоб уникнути пошкодження гербіцидами газонної трави..
Догляд за газоном та фунгіцидна обробка газону
Фунгіциди – це хімічні речовини, нищівні грибкові захворювання рослин. Обробка проводиться відразу при виявленні перших симптомів грибкових уражень.
Звертаючись до нас, Ви можете бути впевнені в тому, що ми подбаємо про Ваш газон як про свій власний.
У нас є все необхідне обладнання – тому Вам не доведеться придбати його самостійно. Ви можете замовити послугу у нас, а наші фахівці зроблять це на найвищому рівні, оскільки займаються цим уже довгі роки і знають усі нюанси вирощування гарних газонів.
Ознайомитися з цінами на послуги з догляду за газоном у м. Київ можна ТУТ.
Щоб замовити послуги з догляду за газоном у Києві, Ви можете звернутись до нас за телефонами або заповнити заявку на безкоштовну консультацію. ТУТ.