Догляд за газоном навесні
З настанням весни багато власників заміських ділянок прагнуть скоріше потрапити до своєї оази.. Але очікування та реальність часто не збігаються. Чекаючи побачити зелений газон, що самостійно відновився після пережитої зими, вони застають його сухим, неживим, а іноді і ураженим захворюваннями. Але не варто сильно турбуватися, якщо ви застали на вашій ділянці саме таку картину. Давай все виправляти.
Якщо ви опинилися на ділянці ще до того, як встиг зійти сніг, то слід рівномірно розподілити його газоном або, якщо є можливість, повністю прибрати сніг з ним. Це допоможе уникнути появи калюж та вм'ятин на зеленій території.. Також рекомендується обмежити пересування газоном, що сприятиме збереженню його рівного шару. Щоб уникнути перезволоження газону, можна зробити дренаж..
Після того, як сніг зійде, потрібно подбати про підгодівлі. Догляд за газоном навесні повинен починатися з його підживлення корисними речовинами. Це допоможе йому відновити його зовнішній вигляд. Удобрюють зелений килим при настанні теплої погоди, приблизно у квітні. Для підживлення використовують комплексні добрива з великою кількістю азоту у поєднанні з калієм., фосфором та іншими корисними мікроелементами. Рекомендована норма – 30-50 грамів на один квадратний метр. Як правило, норма вказується на упаковках добрив. Підживлення краще робити до того, як відросте нова трава. Так можна уникнути її вигоряння на сонці під впливом добрив. Якщо газон все ж таки встиг пустити нові паростки, краще полити його водою для швидшого розчинення гранул підживлення.
Наступні процедури – вертикуляція та скарифікація. Їх рекомендується проводити приблизно через 10 днів після удобрення ґрунту. Вертикуляція допоможе підняти повсть на поверхню газону. Такий догляд за весняним газоном здійснюється за допомогою спеціального вертикулятора або з використанням грабель.. Необхідно прочесати поверхню зеленого килима вздовж, потім упоперек, згрібаючи суху рослинність у купи. Ці відходи можна згодом використовувати для добавки в компост.. Далі дрібні залишки рослин можна зібрати за допомогою садового пилососу. Скарифікація потрібна для руйнування кірки у верхньому шарі землі, яка утворилася після зими. Скарифікатор дозволяє проколювати ґрунт., цим дозволяючи добривам, повітрі та волозі потрапляти глибше.
Далі необхідно наситити землю повітрям – провести аерацію. Ґрунт слід обробити спеціальним аераторам, але також підійдуть і звичайні вила. У землі роблять проколи на глибину 8 сантиметрів. Це дозволить ґрунту насититися не тільки киснем., але також покращити процес окислення органічних речовин, а також покращить засвоєння аеробними бактеріями азоту з підживлення. Аерацію не обов'язково робити по всій території газону – достатньо зробити її в місцях із найбільш сильними ущільненнями чи там, де застояла вода.
У третій декаді квітня серед газонної трави починають пробиватися небажані рослини. Для боротьби з бур'янами можна застосовувати прополювання, а також обробку гербіцидами виборчої дії. Ці речовини дозволяють вибірково впливати на зростання рослин, залишаючи неушкодженим газон і видаляючи небажані паростки. У деяких випадках використовують гербіциди суцільної дії, але при цьому наносять їх локально лише на небажані рослини.
Плішини, що з'явилися після зими, відновлюються шляхом підсипання грунту., підсіювання нової трави. Для покращення структури газону застосовується мульчування. Зелена зона посипається спеціальною сумішшю з піску з торфом, яка дозволяє швидше утворюватися новим корінням і пагонам, а також сприятливо впливає на структуру ґрунту. Якщо ви відновлюєте зелений майданчик, яка часто експлуатується, рекомендується використовувати піскоструминна обробка.
Весняний догляд за газоном, як правило, доповнюється ще й боротьбою з грибковими захворюваннями. Вони можуть виникати внаслідок підвищеної вологості ґрунту. Найпоширеніше весняне захворювання газону – це фузаріоз. Він є кільцями з жовтою травою, що збільшуються в діаметрі. Можлива поява плісняви по периметру. Ще одним ворогом газону є борошниста роса – білий наліт, який стає згодом сірий і покривається темними крапками.
Боротися з такими хворобами варто із застосуванням механічних та хімічних методів. Уражену ділянку невеликого розміру можна викопати по периметру, відступаючи 15-20 сантиметрів. Потім засіяти пролісок, що утворився, новою травою. При хімічній дії використовують такі засоби, як феразим чи фундазол. Процедуру проводять увечері або вранці в суху та безвітряну погоду.. Повторюють через 2-3 дня.
Своєчасне виконання всіх вищезазначених процедур дозволить вам зберегти ваш газон красивим, акуратним та здоровим. А якщо ви не впевнені, що самі впораєтеся з відновленням зеленого покриву після зими, зверніться до нас – і наші фахівці допоможуть вам у цій нелегкій справі та докладно розкажуть, як доглядати газон навесні.