Жива огорожа — рослини для живоплоту

    Жива огорожа на дачі

    Всі ми хочемо створити свій затишний світ, захищаючи нашу ділянку від проявів зовнішніх перешкод – цікавих перехожих та сусідів, шуму та вітру, гулів автомобілів та вихлопних газів. Однак, часто для цього використовується грубий двометровий паркан, що явно псує все естетичне задоволення від відпочинку.

    Вирішенням цього завдання може стати досвід наших предків. У глибині XVIII століття для огородження використовувався живоплот, яка є густим та пишним насадженням з рослин для обмеження та прикраси території.

    Грамотне та якісне створення живоплоту допоможе насолодитися вашим відпочинком у повному розмірі.

    Живі огорожі від професіоналів

    Домогтися поставленого завдання завжди готова команда фахівців зі створення живоплоту будь-якої складності та виду. Великий досвід, наявність професійних навичок та любові до своєї роботи дозволяють нам досягти бажаного результату у найстисліші терміни та у найкращій якості.

    Хоч на перший погляд, створення живоплоту - справа проста. Це не так. Ця робота вимагає знань та досвіду. Ми допоможемо створити такий вид ландшафтного мистецтва на вашій ділянці, як живоплот, купити яку можна за найнижчою ціною. Однак, Якщо ви, все ж, наважтеся створити живий паркан самостійно, що — нижче подана інформація буде для Вас дуже корисною.

    Жива огорожа на дачі

    У процесі довгого шляху розвитку сформувалося певне розмаїття форм та видів живоплоту. За такою характеристикою, як висота, можна виділити такі види:

    — Бордюри малої висоти до одного метра, які чудово підходять для окреслення меж доріжок, клумб та газонів.

    — Огорожа середньої висоти, від одного до двох метрів. Цей вид чудово підійде для поділу ділянки на функціональні зони..

    — Огорожа великої висоти, від двох метрів. Відмінний варіант для огородження меж ділянки.

    Визначившись з необхідною висотою та функціональністю можна переходити до процесу безпосередньої посадки живоплоту.

    Насамперед необхідно переконатися, що місце для посадки не має пересушеного коріння. Також необхідно подбати про наявність достатку у волозі, сонце та поживних речовин.

    Рослини для живоплотуПравильний вибір компонентів – половина якості елемента мистецтва ландшафту, такого як жива огорожа. Рослини для цього завдання необхідно вибирати ретельно. Підійдуть молоді дерева та чагарники, які мають здатність прижитися в нових умовах і є досить розвиненими, віком від трьох до шести років. З характерних видів живоплоту по рослинності, які забезпечать Вам найкращі враження, можна виділити такі:

    — Жива огорожа з туї

    — Жива огорожа з глоду

    — Жива огорожа з барбарису

    Як правило, правильною часом для посадки живоплоту є весна чи осінь, якщо як елементи живоплоту виступають морозостійкі рослини.

    Жива огорожа на дачі не повинна знаходитися ближче двох метрів до будівель і ближче півметра від капітальних парканів.

    Для посадки необхідно створити траншею глибиною близько півметра. Ширина траншеї повинна становити від сорока до п'ятдесяти сантиметрів для кожного ряду огорожі.

    Чагарники для живоплоту

    Для кожного з видів чагарників необхідно дотримуватись такої щільності саджанців:

    — Для низьких чагарників, такі як спіреї або магнолії, від п'яти до семи кущів.

    — Для середніх чагарників, типу кизильник або сніжноягідник, від чотирьох до п'яти кущів.

    — Для високих чагарників, типу глоду або бульбоплодника, та дерев, від однієї до двох рослин.

    Закладаючи зелене огородження необхідно враховувати, що догляд за такими видами живого декору здійснювати трохи складніше, ніж за звичайними рослинами. Живий паркан вимагає невтомного стеження. Вкрай важливо правильно удобрювати залежно від типу рослин, рясно поливати, а також вчасно стригти. Не дотримання цих правил може привести живу огорожу до стану, коли виправити її можна тільки повним обрізанням.