Вирівнювання та закріплення нахилених дерев

    Стихія часом буває безжальна, особливо в останні роки у Києві почастішали раптові ураганні вітри, шквали та хуртовини. Особливо від стихії страждають зелені насадження. Вирощуючи з молодого саджанця, доглядаючи ми прив'язуємось до наших дерев, тішить погляд, проте всього кілька хвилин зводять усі праці нанівець.

    Останні місяці повсюдно можна спостерігати сумну картину: сильно нахилені дерева з частково оголеною кореневою системою, повалені стовбури дерев. Особливо страждають дерева хвойних порід, чия коренева система. Як поправити ситIMG_20161125_151828704уацію – вирівняти дерево у Києві?

    Вирівнювання дерев – це покрокова процедура, займає як правило від 3 до 5 днів роботи. Основна робота полягає у правильному плануванні та підготовці, визначення векторів навантаження, та ступеня натягу, підбору необхідного обладнання та такелажу.

    Варто відзначити, що вирівняти дерево нахил якого більше 30 градусів від вертикалі загрожує його раптовим обваленням, внаслідок чого можуть постраждати прилеглі комунікації та споруди, а так само Ваше майно.

    Отже, вирівняти дерево і запобігти подальшому його падінню.

    Етап 1

    Виїзд на місце, визначення ступеня складності проведення робіт та можливості вирівнювання. Якщо така можливість є, вибір найбільш підходящих місць для розміщення точок кріплення.

    Окремо варто сказати про точки закріплення та їх види.:

    А) Реквізит. Працюють лише на невеликих деревах з невеликою кроною. Не найкращий варіант, як у плані естетики, так і план розподілу векторів навантажень. Трудомістки у виготовленні. Прості підпірки з деревини ледве впораються навіть із невеликим кутом нахилу., так само враховуючи постійні коливання стовбура можуть завдати шкоди дереву через механічні пошкодження..

    Б) закріплення мотузками за сусідні дерева або інші опорні конструкції. можливо, тільки у разі впевненості у надійності таких точок. Так само будь-яка мотузка з часом розтягується, послаблюючи натяг, що наводить б биття або динамічним навантаженням на всю систему в цілому.

    У) Закріплення за допомогою кріплення тросами до закладних елементів — земляним якорям, спеціальним армованим заливним конструкціям. Конструкція таких якір визначається розрахунковим шляхом. Після виготовлення та заливання бетоном із землі буде видно тільки кріпильне кільце. Така конструкція витримує діагональні навантаження від 2 до 8т на одну точку, що дозволяє вирівняти навіть великі дерева з великим нахилом. На сьогоднішній день наша компанія користується здебільшого останньою з перерахованих технологій. Також дуже важливим фактором є розподіл навантаження у вертикальній проекції.. Хорошим показником вважається розподіл навантаження радіально на 120 градусів, чим менше, тим відповідно краще, але в такому варіанті використовується 4 і більше відтяжок, що ускладнює роботу та псує зовнішній вигляд.

    Етап 2

    Виготовлення армованих конструкцій, підготовка заглиблень під їх заливання, вилучення грунту на глибину залягання глини, облаштування гравійної подушки для дренажу.

    Етап 3

    Закріплення зв'язувальної ланки. На стовбур дерева у розрахунковому місці кріпиться платформа, що запобігає травмуванню дерева, на платформу ставиться зв'язувальна арматура з натягувачем, в окремих випадках блок ролик.

    На цьому етапі заливається армовані кріплення в підготовлених місцях..

    Час твердіння бетону залежить від температури зовнішнього повітря.. Тут звичайно найкращим періодом є тепла пора року. Часті випадки, коли таку роботу необхідно провести взимку, тоді готується спеціальний цементний розчин із пластифікаторами, після заливки місця виходу бетону на поверхню ретельно утеплюються і прогріваються на час до 7 діб.

    Етап 4

    IMG_20161125_143546755 Витяжка та закріплення. За допомогою лебідок або блокових поліспасів, аналогічні застосовуються в альпінізмі, ствол вирівнюють і кріплять тросами до заставних елементів. Найвідповідальніший етап! Тут важлива сила натягу, адже навіть сталеві троса можуть луснути, або, при великих нерозподілених навантаженнях може отримати пошкодження саме дерево.

    Іноді доводиться підтягувати поступово у два чи три етапи, обкопуючи ствол.

    Також після закріплення підсипається грунт і утеплюється коренева система..

    Етап 5

    Це завершальний етап. Полегшення снігового вітрового навантаження на дерево. Частковий спил крони. Видалення сухих та пошкоджених гілок.

    Скільки коштує вирівняти дерево? Усі залежить від ступеня трудомісткості робіт. Цей вид робіт вважається унікальним, та під силу лише кваліфікованим спеціалістам та інженерним освітою.

    Зовнішній вигляд Вашого саду буде збережено, тонкі сталеві троси стануть непомітними в оновленій зелені дерев, у самі дерева радуватимуть Вас ще багато років. Через 1 – 2 роки троси можна буде зняти, коли коренева система зміцнитися. Це визначать наші спеціалісти на виїзді.