Як ландшафт впливає на наше здоров'я?

    Сучасна людина постійно прагне бути якомога ближче до природи. Тільки у лісі, поряд з водоймищами або в тіні дерев можна відчути приплив бадьорості і по-справжньому відпочити. Недарма всі пансіонати, курортні міста та санаторії розташовуються поблизу лісових масивів та водойм.. Вчені давно довели, що близькість природи позитивно впливає на організм людини. Бути може, варто влаштувати куточок для відпочинку та релаксації безпосередньо на своїй ділянці?

    Сидячи біля води, слухаючи дзюрчання струмка чи фонтану, людина заспокоюється, споглядання шумливого листя вводить у стан спокою та умиротворення. Саме тому природа – найкращий спосіб зняти стрес, позбутися нервової напруги. Особливо сильно потяг до чогось натурального відчувають жителі мегаполісів., так само як і стрес на них навалюється значно частіше, чим на тих, хто живе за містом. В місті, Крім усього іншого, великий негативний вплив промислових комплексів – повітря забруднене, вода теж не відрізняється чистотою.

    Відпочинок на природі – це очищення організму від вихлопних та вуглекислих газів, упорядкування розуму та почуттів. Помічено, що діти, ті, що живуть далеко від міст, менш схильні до респіраторних захворювань, так само як і дорослі. Захворюваність нижче у тих, хто має можливість регулярно відпочивати далеко від галасливих доріг та виробничих комплексів. Варто відзначити і те, що дерева та рослини чудово відображають звукові хвилі, завдяки чому в зелених зонах тихіше та спокійніше, чим у центрі міста.

    У будь-якому населеному пункті має бути якнайбільше зелені – це, як мінімум, природно. На власній ділянці також слід облаштувати місце для справжнього відпочинку. Буде непогано, якщо ви зможете організувати і у дворі будинку в місті невеликий парк або дитячий майданчик, оточену клумбами та деревами. Мало того, що зелень – це чисте повітря та тиша, є ще один компонент комфортного життя, про який часто забувають.

    Йдеться про різноманітність ландшафту, про яскравість того, що нас оточує. Коли навколо тільки сірі бетонні будівлі та стоянки для авто, людина автоматично втомлюється, перестає радіти життю. Квіти та ландшафтні композиції урізноманітнюють світ, роблять його кольоровим та яскравим. Людина починає почуватися частиною єдиного, цілісного світу, гарного, насиченого позитивними емоціями та здоров'ям.