Як спроектувати дизайн садової ділянки

  Всі ми прагнемо того, щоб навколишні предмети і простір були не просто функціональними, але й відповідали нашим естетичним уявленням. Особливо це важливо для того місця, де ми живемо та, тим більше, відпочиваємо. Адже відпочинок має бути не лише тілесним. Якщо ви з цим згодні, то питання як функціональності, так і естетики особливо актуальний для вашого будинку та саду. Щоб гармонійно поєднати ці два поняття, на допомогу приходить ландшафтний дизайн, який поєднує в собі як розробку зовнішнього вигляду вашої ділянки, так і заходи щодо благоустрою.

  Якщо говорити про дизайн садової ділянки, то тут можна виділити два найпопулярніші стилі.

  Французький стиль, або регулярний. Для нього характерна симетрія, геометрична організація садових елементів. У саду, оформленому у французькому стилі неможливо не помітити присутність людини – рослини фігурно пострижені, архітектурні об'єкти розташовані згідно з продуманою симетричною схемою, водоймища обов'язково обрамлені. А будівля, як правило, на чолі всього ансамблю.

  Англійський стиль, або пейзажний. Тут панує природа у своєму первозданному вигляді. Живі огорожі тут ростуть вільно, квітники можуть бути неправильної форми, рослини виглядають природно.

  Словом, створюється враження, що людина лише спостерігає за пейзажем, а не творить його.

  звісно, крім цих напрямків, існує величезна різноманітність стилів. Особливо можна виділити японський стиль. Він відрізняється самобутністю, різноманіттям фарб, тонкістю організації.

  Проектування дизайну (на проектування) садової ділянки можна цілком гармонійно поєднувати вже відомі стилі, а також додавати щось авторське, грати елементами та поєднанням посадкового матеріалу.