Ландшафтний дизайн будинку — оформляємо терасу
Заміський будинок неможливо уявити без тераси. Тераса – це продовження житлового приміщення, є його візитною карткою. Її образ, як зовнішній, так і внутрішній повинен поєднуватися з архітектурою основної будови. Якщо будинок невеликий, то площа тераси має бути мінімальною. Скромна споруда буде недоречно виглядати біля великої грандіозної будови. Для того, щоб будинок не дисонував з терасою, повинні бути дотримані будівельні пропорції..
Де розмістити терасу? Цим питанням краще поставитися на стадії планування та будівництва. Тоді процес зведення тераси буде оптимальним, що дозволить заощадити кошти, час, нерви. Сучасні будівельні технології, матеріали дозволяють зводити найрізноманітніші прибудови, повністю задовольняючи запити та вимоги господарів. Можна виділити кілька видів прибудов із характерною архітектурою.
Види сучасних терас
Більшість прилаштовуються до стіни будинку, тому зручніше зробити єдиний фундамент для майбутньої будови. Крім цього прибудова буде під одним дахом з будинком. Враховуючи ці фактори, вся конструкція буде довговічною та міцною. У процесі роботи використовуються ті ж будівельні та оздоблювальні матеріали., що при зведенні основної будівлі. Це дозволить будові вписатися в ландшафтний дизайн будинку та ділянки, створюючи гармонійний вигляд.
Їли будинок уже збудовано, те місце для тераси вибирається залежно від побажань господарів, кліматичних реалій, площі ділянки та будинку. Основне завдання будівлі — захистити від вітру, опадів, створити умови для комфортного проведення часу. Крім цього, тераса повинна давати можливість максимального огляду.. Це може бути винесений за межі будівлі майданчик. Такі тераси — альтанки будують біля домашніх басейнів чи альпійських гірок.
Ще один чудовий варіант – тераса по периметру будинку. Така прибудова дає можливість насолоджуватися природою за будь-якої погоди..
Оформляємо терасу
Вибір будівельного матеріалу залежить від можливостей та польоту фантазії. Не слід забувати про єдине стилістичне рішення. Найпоширенішим будівельним матеріалом є дерево. Дерев'яні споруди екологічні, вимагають мінімум вкладень і гармонують із житлом із бруса. Підлога може бути як дерев'яною, так і бетонним. Такі тераси характеризує швидкий та простий монтаж, демократична вартість.
До котеджу з сучасним дизайном підійдуть вишуканіші матеріали., такі, як плитка, мозаїка, кольорові плити. Комбінація різних матеріалів зробить інтер'єр вишуканим.
На відкритих терасах під одним дахом з будинком розміщують зону відпочинку та зону для приготування їжі. Плиту замінює мангал, а меблі повинні бути легкими, зручною, створювати комфорт та розташовувати до релаксації.
Садові меблі
Недорогий, практичний варіант – меблі із пластику. Останнім часом особливою популярністю користуються меблі із стільникового картону. Ці вироби дуже легкі, поєднуються з будь-яким стилем, мають візуальний ефект дерева та широкий спектр забарвлень.
Дуже популярні меблі з ротанга і плетені з лози. Вона стильно виглядає, стійка до погодних умов і не захаращує простір.
При оформленні ландшафтного дизайну будинку велика увага приділяється рослинам. Для захисту від вітру висаджують кучеряві виноград або ліани.. Навколо тераси можна розташувати квіти з різним періодом цвітіння, вічнозелені чагарники, що радуватиме око красою з ранньої весни до заморозків.
Не замислюйтесь, чи будувати вам терасу. Це найкраще місце в будинку, схильне до спілкування з сім'єю та друзями. Так чудово насолоджуватися природою у комфорті, ловити ласкаві сонячні промені за чашкою чаю в компанії коханих людей.