Стилі ландшафтного дизайну

    стилі ландшафтного дизайну

    Існує безліч стилів ландшафтного дизайну. Однак їх можна розділити на дві основні групи: сучасні та історично сформовані. Почнемо, мабуть, з ранніх стилів.

    Історично сформовані стилі ландшафтного дизайну

    Регулярний стиль

    регулярний стиль

    регулярний стиль

    Найвідоміший у всьому світі стиль називається регулярний. Його ще називають класичним, французьким чи формальним. Побачити парки в цьому стилі можна у Росії, Франції. Наприклад, Петергоф, Версаль, Тюїльрі. Ідея регулярного стилю – підпорядкування природи людині.

    Характерна риса класичного стилю ландшафтного дизайну – це ідеальна симетрія. В оформленні використовуються живоплоти, ретельно вивірені рівні садові доріжки, топіарні форми.

    Пейзажний стиль

    Пейзажний стиль з'явився після регулярно у Великій Британії. Інші його назви: природний, англійська, вільний. Він виник у суперечність класичному стилю. У ньому немає симетрії, ландшафт імітує натуральність, природність. Плавні доріжки ведуть відвідувача від одного краєвиду до іншого. Представники англійського стилю: Царицинський парк у Москві, Павловський та Катерининський парки в Ленінградській області.

    Стиль кантрі

    Стиль ландшафтного дизайну кантрі – колоритний стиль, має свої характерні риси в різних країнах. Так, наприклад, у слов'янському саду обов'язково буде щось із цього: тин з глиняними горщиками, кошики, лякало, колеса від воза та ін. У Голландії ж обов'язковим елементом є їхні фірмові черевики.

    Характерними рисами кантрі-стилю ландшафтного дизайну є скромність, якась недбалість. Квітники ростуть ніби самі собою, обов'язково є ягідні чагарники, плодові дерева та город. Використовувані матеріали: дерево, глина, натуральний камінь.

    Китайський стиль

    Для китайського стилю характерна символічність. Кожна деталь має свій прихований сенс. Вода є обов'язковою складовою саду в китайському стилі.. Водойма не повинна бути фанерована, у ньому повинні плавати латаття. Камені також активно використовуються в оформленні. Створюються кам'яні гірки без рослинності. У китайському саду росте сосна — символ благородства, персик та слива – дерева щастя, верба, бамбук, тополя, гінкго. Ділянка оформляється у пастельних тонах, не повинно бути нічого кричущого. Газон відсутній – це порожній простір. Приділяється особлива увага до деталей – форм, теням, світ.

    Японський стиль

    японський стиль

    японський стиль

    Японський стиль ландшафтного дизайну – це насамперед мініатюрність. Елементи саду також сповнені таємного змісту. Не повинно бути симетричних та однакових за розміром елементів. У саду присутні камені: один центральний і два підлеглі. Вони мають становити нерівносторонній трикутник. Стиль дотримується природних пейзажів. Головне завдання японського саду - допомогти його гостеві пізнати самого себе і відмовитися від суєти.

    Мавританський стиль

    Ще один історичний стиль ландшафтного дизайну – мавританський стиль (мусульманські сади). Він призначений для неквапливого відпочинку. Людина повинна в ній відчувати себе як у раю – такі уявлення мусульман. У цьому шматочку раю дзюрчать фонтани, радують ароматами дивовижні квіти, а птахи співають свої пісні. Характерні риси – прямі лінії та геометричні форми.

    Сучасні стилі ландшафтного дизайну

    Стиль модерн

    стиль модерн

    стиль модерн

    Стиль ліберті, ар-нуво чи модерн зародився в 19-20 вв. І до цього дня він користується популярністю Характерні риси стилю модерн – плавні лінії, мала кількість елементів. Цей стиль диктує свої умови: все має бути лаконічно та ергономічно. Рослин у такому саду вкрай мало. Відкриті простори формуються навколо головного елемента території – будинки.

    Постмодернізм

    Стиль постмодернізм чи новий дизайн – це поєднання складних і часом навіть суперечливих елементів. Характерні риси – нестандартні форми, асиметрія, химерність.

    Хай тек

    Сучасний стиль хай-тек є втіленням зручності та сучасності. Використовувані матеріали: бетон, Скло, метал, дзеркала, пластик, оброблене текстурне дерево. Характерними рисами є чіткі лінії. Рослини підстригаються у строгих геометричних формах. У саду хай-тек можуть розташовуватися штучні водоймища.

    Мінімалізм

    Назва мінімалізм говорить сама за себе. Все має бути гранично просто та лаконічно. Зайві деталі ні до чого. Ландшафт має вимагати мінімальної віддачі від власника саду. Господарські будівлі на ділянці, як правило відсутні. Зона відпочинку розташована під навісом, який має лише одну задню стінку. Матеріали – цегла, бетон. Якщо є клумби, то вони мають бути невеликі. Якщо ж є газон, то він просторий та однорідний. Елементами декору можуть бути корчі, дзеркала, кулі – але деталей має бути мінімум.

    Природний сад

    стиль природний сад

    стиль природний сад

    Стиль ландшафтного дизайну натургарден перекладається з німецької, як «натуральний сад». Головна особливість – це екологічність. Все має рости так, як того хоче сама природа - ніяких прополювання і стрижок - все природно і натурально. На ділянці не повинно бути жодних бордюрів, розмежувань. Послідовники цього стилю намагаються зберегти природу у її первозданному вигляді. Цей стиль відмінно підійде тим, хто не любить приділяти багато часу своїм володінням, але хоче відпочити у своєму райському куточку та душею, і тіло.